معرفی و نقد فیلم A Faithful Man (یک مرد وفادار)

A Faithful Man

معرفی فیلم A Faithful Man (یک مرد وفادار)

۲۰۱۹ | کمدی, درام, عاشقانه | ۷۵ دقیقه | درجه نمایشی Not Rated

 

کارگردان :Louis Garrel

نویسنده :Jean-Claude Carrière, Louis Garrel

بازیگران :Louis Garrel, Laetitia Casta, Lily-Rose Depp

خلاصه داستان :رابطه یک زوج بعد از این که ماریان تصمیم به ترک ایبل می‌گیرد تا با بهترین دوست او در رابطه باشد، و سپس بعد از مرگ او دوباره این دو نفر با هم به رابطه ادامه می‌دهند، وارد دوران پیچیده‌ای می‌شود….

 

 نقد فیلم A Faithful Man (یک مرد وفادار)

اتان وتسبی – فیلم استیج (نمره ۸.۳ از ۱۰)
نمی‌توان در مورد لذت‌های ساده چیزی که هوشمندانه است ولی هیچ وقت خودش را جمع نمی‌کند – استننتاج می‌کند، و سبک است ولی هیچ وقت اشباع نمی‌کند مبالغه کرد.

 

کریستوفر مچل – سین ویو (نمره ۸ از ۱۰)
یک مرد وفادار شاید کلاهش را به افتخار سنت‌های فیلم‌ّهای نوار از سر بردارد – ایبل به عنوان آدم احمق و زودباور، ماریان به عنوان فم فاتال – ولی احساسات سرشار گرل زیادی برای تاریکی واقعی خوش است. به جای آن، او به ما یک آش خوشمزه را به عنوان یک فیلم می‌دهد – سبک، شاد، و نادر.

 

بن کنیگزبرگ – نیویورک تایمز (نمره ۸ از ۱۰)
یک کمدی سرسری و درگیرکننده.

 

تیم گریرسون – اسکرین اینترنشنال (نمره ۷ از ۱۰)
«یک مرد وفادار» به نظر راضی است تا به شکلی خنده‌دار به این فکر کند که چطور مسائل قلبی مردم را نابود می‌کند – و چطور، بعضی اوقات، دنبال کردن کسی می‌تواند بیشتر راضی کننده باشد تا واقعا داشتن او.

 

جوردن مینتزر – هالیوود ریپورتر (نمره ۶ از ۱۰)
با این حال، «یک مرد وفادار» (A Faithful Man) نشان می‌دهد که گرل به عنوان یک کارگردان آینده‌دار است، فوت و فن هدایت بازیگران را بلد است و یک حس خوب از هوشمندی فرانسوی دارد. و خودش به عنوان یک بازیگر، یک حضور دوست داشتنی و بعضی اوقات پراحساس در فیلم دارد.

 

دن کالاهان – د راپ (نمره ۶ از ۱۰)
در توصیف، «یک مرد وفادار» به مانند یک نوشیدنی غنی به‌نظر می‌رسد، ولی در حقیقت بیشتر از هر چیزی یک نوع تمرین است، یک فرصت برای بازی در آن نوع از بازی سینمایی که چهار شخصیت اصلی دارد که تقریبا هیچ وقت آن چیزی که به نظر می‌رسند نیستند.

 

وارن کنترل – پلی‌لیست (نمره ۵.۸ از ۱۰)
یک کمدی پاریسی جالب، ولی نهایتا سبک و پوچ که به مانند برق و باد ۷۳ دقیقه مدت‌اش به پایان می‌رسد، «یک مرد وفادار» به نوبه خودش خوب عمل می‌کند اگرچه نواقصی هم به همراه دارد.

 

ای. وی. کلاب – مایک دی آنجلو (نمره ۵.۸ از ۱۰)
در حالی که فقط ۷۵ دقیقه به طول می‌آنجامد و به‌نظر تمایلی هم به گذر از حقه‌های سطحی چه در بخش کمدی و چه در بخش ملودرام ندارد، «یک مرد وفادار»، در مقام مقایسه، به زحمت به چیزی کم‌اهمیت نایل می‌شود.

 

سم سی. مک – اسلنت مگزین (نمره ۵ از ۱۰)
خودش را نه به عنوان یک سخه فرعی از آثار متعهد به موج نو و نه یک ادای دین ماهرانه معرفی می‌کند، بلکه بیشتر یک تقلید بی‌الهام و ضعیف است.

 

راجر مور – مووی نیشن (نمره ۳.۸ از ۱۰)
به مانند یک نوشیدنی ناب، «یک مرد وفادار» از «لوییس گرل» نیاز دارد تا در معرض عناصر قرار بگیرد، تا «نفس بکشد». چون که اگر یک اثر «کمدی رمانتیک» بی‌هدف‌تر و آن قدر خشک که به سختی بتوان به آن چنین برچسبی زد وجود داشت، من هنوز چشمم به آن نیفتاده است.