Avengers: Endgame (انتقام‌جویان: پایان بازی) + یادداشت اختصاصی نقدفارسی

معرفی فیلم Avengers: Endgame

۲۰۱۹ | فانتزی, اکشن, ماجراجویی | ۱۸۱ دقیقه | درجه نمایشی PG-13

 

کارگردان :Anthony Russo, Joe Russo

نویسنده :Christopher Markus, Stephen McFeely

بازیگران :Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo

خلاصه داستان :در ادامه سری فیلم های انتقام جویان (اونجرز) بعد از پودر تمام انتقام جویان شخصیتی پیدا میشود که تاریخ را به عقب برمیگرداند و تمام انتقام جویان را از مرگ نجات میدهد

 

نقد فیلم Avengers: Endgame

پیتر بردشا – Guardian (امتیاز ۱۰ از ۱۰)

باید اعتراف کنم که علی‌رغم شکوه غیرواقع‌نمایانه و پوچیِ بی‌محابانه‌ش، «انتقام‌جویان: بازی پایانی» حجم بی‌سابقه‌ای از هیجان دارد که در نهایت به ما فرصت خداحافظی کردن می‌دهد.

 

IGN – (امتیاز ۹٫۵ از ۱۰)

«انتقام‌جویان: بازی پایانی» را به سادگی می‌توان جاه‌طلبانه‌ترین، احساسی‌ترین و تاثیرگذارترین فیلم مارول تا به امروز دانست که در نهایت به‌گونه‌ای موفق شده بیش از یک دهه داستان‌گویی را در نقطه‌ی اوج مطمئنی به سرانجام برساند.

 

ریچارد ویتاکر – Austin Chronicle (امتیاز ۸٫۹ از ۱۰)

بهترین نکته‌ای که درباره‌ی نویسندگان فیلمنامه‌ی این اثر وجود داشته است این نکته است که آن‌ها شخصیت‌های فیلم را درک می‌کنند.

 

برایان تروت – USA Today (امتیاز ۸٫۸ از ۱۰)

اگر کلیت فیلم‌های مارول را آلبوم‌های مستقل بند موسیقی محبوب‌تان فرض کنیم، «انتقام‌جویان: بازی پایانی» مجموعه‌ای از سه قسمتی از بهترین‌های آن‌ها است که کاوری بی‌نظیر دارد، با یک سری الماس در داخلش.

 

لیا گرین بلت – Entertainment Weekly (امتیاز ۸٫۳ از ۱۰)

فیلم انتظارات را تا حد بسیار بالایی برآورده می‌کند. حماسه‌ی ۳ ساعته‌ی جاه‌طلبانه‌ای که شخصیت‌ها، دوران‌ها و چالش‌ها را پاسخ می‌دهد.

 

مت سینگر – ScreenCrush (امتیاز ۸ از ۱۰)

مهم نیست که پس از این استودیوی مارول چه چیزی تولید کند اما این فیلم «انتقام‌جویان» یک نامه‌ی عاشقانه‌ی بزرگ به تمام دنیای اساطیری است که استن لی، جک کربی، استیو دیکتو ساخته اند و همچنین تمامی نسل‌های مختلف خوانندگان و سینماروهایی که آن‌ها را دنبال کرده اند.

 

آلونسو دورالده – The Wrap (امتیاز ۷٫۵ از ۱۰)

«انتقام‌جویان: پایان بازی» هیچ چیزی در ذهن خود نداشته است جز اینکه این حماسه‌ی ابرقهرمانی را به بهترین شکل ممکن به پایان ببرد اما برای کسانی که وابستگی‌های احساسی خاصی به دنیای سینمایی مارول دارند، این فیلم همان چیزی است که انتظارش را داشته اند.

 

مایکل فیلیپس – Chicago Tribune (امتیاز ۷٫۵ از ۱۰)

مفهوم «سفر در زمان» است که «بازی پایانی» را سرپا نگه می‌دارد و صحنه‌های آزمون و خطا یادآور بخش‌های عالی فیلم «مرد آهنی»، ساخته‌ی ۱۱ سال پیش اند.

 

تاد مک کارتی – The Hollywood Reporter(امتیاز ۷ از ۱۰)

در حالی که «انتقام‌جویان» بازی پایانی پر از حادثه است و دائما جذابیت بصری کافی دارد اما به طرز فاحشی محزون‌تر از پیشینیان خود است. اما درست در لحظه‌ای که به نظر می‌رسد همه چیز از دست رفته است، رابرت داونی جونیور وارد می‌شود تا به شما نشان بدهد تا چه اندازه کیفیت بالای بازیگری در خود دارد.

 

بری هرتز – The Globe and Mail (Toronto) امتیاز ۵ از ۱۰

حتی اگر توانایی این را داشتم که استودیوی مارول را به خاطر دستوراتی که برای تغییر داستان اثر داشته بازخواهی کنم باز هم فایده نداشت. «انتقام‌جویان: بازی پایانی» چیز زیادی برای اسپویل کردن ندارد چرا که هسته‌ی اصلیش کاملاً پوسیده است و جایی برای کار ندارد.