معرفی و نقد فیلم Armstrong (آرمسترانگ)

Armstrong

معرفی  فیلم Armstrong (آرمسترانگ)

۲۰۱۹ | مستند, بیوگرافی | ۱۰۰ دقیقه | درجه نمایشی Not Rated

 

کارگردان :David Fairhead

نویسنده :Mark Armstrong

بازیگران :Harrison Ford, Neil Armstrong, Mark Armstrong

خلاصه داستان :این فیلم مستند به داستان زندگی نیل آرمسترانگ می‌پردازد. او نخستین انسانی است که طی ماموریت آپولو یازده بر کره ماه گام نهاد. پس از پایان جنگ آرمسترانگ به نیروی هوایی راه یافت و بیش از نهصد پرواز انجام داد. نیل آرمسترانگ در سن هشتاد و دو سالگی بر اثر عوارض ناشی از جراحی در بیمارستانی واقع در اوهایو درگذشت و…

خلاصه نظرمنتقدان (امتیاز متاکریتیک ۵۷ از ۱۰۰)

The Wrap – امتیاز ۷ از ۱۰
مفهوم بسیار ریزی در پس زمینه‌ی فیلم «آرمسترانگ» وجود دارد درباره‌ی افرادی که ما در زمان شکاف‌های بزرگ جامعه به عنوان قهرمان خود انتخاب می‌کنیم اما کارگردان بسیار موفق بوده است در تصویر کردن مردی که امروز هم همچنان زنده است و در خاطره‌ها باقی مانده است.

 

مت زولر سیتز – RogerEbert.com (امتیاز ۶.۳ از ۱۰)
فیلم در کلیت خودش هوشمندانه و منطقی عمل کرده است و تصویری که تا کنون از «آرمسترانگ» ندیدیم را به ما نشان می‌دهد. اما در هر صورت نمی‌تواند از سطحی که از چنین اثری انتظار می‌رود بالاتر برود.

 

فیل د سمیلن – Time Out (امتیاز ۶ از ۱۰)
تماشای فیلم لذت‌بخش است اما قدم بزرگی در دنیای مستندسازی محسوب نمی‌شود.

 

جان دیفور – The Hollywood Reporter (امتیاز ۶ از ۱۰)
در حالی که این مستند مورد اقبال بسیاری از دوست‌داران آثار فضایی قرار خواهد گرفت اما همچنان تاثیرگذاری و درآمد اثر در گیشه بسیار زیر سایه‌ی فیلم «آپولو ۱۱» قرار خواهد گرفت، اثری که برعکس «آرمسترانگ» واقعا باید در سالن سینما دیده بشود.

 

یان فریر – Empire (امتیاز ۶ از ۱۰)
۵۰مین سالگرد فرود بر روی ماه فیلم‌ها و آثار زیادی را با خود به ارمغان آورده است و «آرمسترانگ» چیز خاصی برای ارائه ندارد تا در بین این آثار شاخص باشد.

 

کت کلارک – The Guardian (امتیاز ۴ از ۱۰)
تماشای مستند «نیل آرمسترانگ» پس از دو فیلمی که اخیرا با همین موضوع اکران شده اند بی‌مورد به نظر می‌رسد.