معرفی و نقد فیلم Crawl (خزیدن)

Crawl

معرفی  فیلم Crawl (خزیدن)

۲۰۱۹ | درام, اکشن, ماجراجویی | ۸۷ دقیقه | درجه نمایشی R

 

کارگردان :Alexandre Aja

نویسنده :Michael Rasmussen, Shawn Rasmussen

بازیگران :Kaya Scodelario, Barry Pepper, Morfydd Clark

 

خلاصه داستان :یک زن جوان در حین اینکه سعی می کند تا پدرش را در طول یک گرباد رده ۵ نجات دهد، خود را در داخل خانه ای پیدا می کند که در شرف غرق شدن است و باید برای نجات خودش با تمساح ها نیز مبارزه کند…

نقدفیلم Crawl (خزیدن)

 

N (امتیاز ۷.۷ از ۱۰)
«خزیدن» فیلم جذاب و البته آشنایی درباره‌ی تقابل بین انسان‌ و موجودات هیولایی است، فیلمی که می‌تواند از محیطی که درش قرار دارد و ترس افراد از خورده‌شدن خارج بشود.

 

 

Consequence of Sound (امتیاز ۶.۷ از ۱۰)
این دقیقا همان نوع فیلمی است که انتظار داریم در گیشه‌ی تابستانی ببینیم: یک ماجراجویی خطرناک و در تمام لحظات سرگرم‌کننده که نفس شما را بند خواهد آورد.

 

راجر مور – Movie Nation (امتیاز ۶.۳ از ۱۰)
ارزش سرگرمی در ژانری تا این حس سرراست به این است که هر بخش از آن تا چه اندازه می‌تواند سرگرم‌کننده باشد. و خب در این فیلم با حجم زیادی از آن مواجهیم.

 

تومریس لافلی – RogerEbert.com (امتیاز ۶.۳ از ۱۰)
«خزیدن» داستانی درباره‌ی خزنده‌ها و موجودات زیر آب دارد. فیلم قطعا نمی‌تواند به حد و اندازه‌های «آرواره‌ها» (چه فیلمی می‌تواند؟) یا حتی «کم‌عمق‌ها» برسد اما تصویری که از فاجعه‌ی ساحل غربی فلوریدا در نتیجه‌ی یک طوفان درجه‌ی ۵ نشان می‌دهد در نوع خود جالب است.

 

جان دیفور – The Hollywood Reporter (امتیاز ۶ از ۱۰)
با قبول کردن معیار محتمل بودن خود فیلم، افرادی که به دنیا هیجان هستند باید از سرعت روی دادن اتفاقات ترسناک، ترس‌ها و فرارهای احتمالی رضایت داشته باشند.

 

دیوید فیر – Rolling Stone (امتیاز ۶ از ۱۰)
خود فیلم هم درست مثل متجاوزانی که در میانه‌ی اثر در حال نابود کردن اند، کار را درست به انتها می‌رساند البته درست از آن زمانی که اجازه می‌دهد غریزه‌های ابتدایی و خشونت‌بارترش به میان بیایند.

 

نوئل موری – Los Angeles Times (امتیاز ۵ از ۱۰)
فیلم «خزیدن» پر از صحنه‌های اکشن است، با جلوه‌های ویژه‌ای کم‌نظیر و تصاویری حیرت‌انگیز از نابودی و هرج و مرج. اما فیلمی شبیه به این نیازمند روایتی منسجم‌تر و کنترل منطقی‌تری بر روی اتفاقات است تا چیزی که فیلم‌سازان توانسته اند به تصویر بکشند.

 

جنت کاتاسولیس – The New York Times (امتیاز ۵ از ۱۰)
یک فیلم پاپ‌کورنی که به حد کافی اثرگذار است.

 

مایکل نوردین – The Wrap (امتیاز ۴.۸ از ۱۰)
سادگی ابتدایی داستان اثر شاید بتواند بیشتر از اینکه نکته‌ی منفی‌ای برای آن محسوب شود، به کمک فیلم بیاید. در یک تابستان شلوغ سینمایی که با بازسازی بی‌مورد بسیاری از فیلم‌های سینمایی روبه‌رو هستیم، فیلم «خزیدن» را در بدترین حالت می‌توان اثری هیجان‌انگیز دانست.

 

اون گلیبرمن – Variety (امتیاز ۴ از ۱۰)
«خزیدن» ادابازی چندانی درنمی‌آورد و البته عمیق هم نیست. «آواره‌ها»ی اثر درون یک خانه‌ی قدیمی تاریک فرو رفته اند.